Iron Front Polska
Nawigacja
Forum Steam
Forum Strony
Download
FAQ
Kontakt
Galeria
Szukaj

Regulamin 6 PDP
Stan Osobowy 6 PDP
Struktura Jednostki
Na Forum
Najnowsze Tematy
Iron Front na Armie 3
Serwer TS 3
Serwer Arma 3
Batalion Karny 06.07.13
Krok po kroku, czyli...
Najciekawsze Tematy
Batalion Karny 06... [3]
Iron Front na Arm... [0]
Serwer TS 3 [0]
Serwer Arma 3 [0]
Krok po kroku, cz... [0]
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 27
Nieaktywowany Użytkownik: 101
Najnowszy Użytkownik: Soap
Nasz YouTube
www.youtube.com
Stare nagrania
/www.youtube.com/
_______________________
Red Orchestra.PL
 Pożegnanie Kuby

Otto  odszedł ale nie umarł.

Narodziła się nowa tradycja odchodzenia z 6PDP, z kulturą i szykiem;) Na minutę przed odejściem, poprosił o wrzutę z youtuba (jest powyżej). O papierosa nie poprosił.;)

 

 "the FORCE has served us well" - Ługwałd 2015

Oj długo trzeba było czekać na materiał z tegorocznego spotkania…oj długo ;p 


Spotkanie jak zwykle miało miejsce u (baczność) naszego Moderatora Ryszki (spocznij). 


Jak co roku wymieniano opinie i poglądy na każdy temat, jednak tym razem zamiast dłuższego v-loga z imprezy powstała „Ryszkowa” krótka artystyczna wizja podsumowująca (bo impreza odbywała się pod hasłem „więcej czynów, mniej pi…eee kręcenia” – tak więc materiału zostało nagrane malutko ;)) 


Materiał tak długi jak pamiętna walka imć Gołoty (można puścić całość w Teleekspresie), no ale przecież nie ilośc a jakość się liczy o proszę spojrzeć tutaj:

 

 

~Partyzant

 Cordville Attack

7 czerwca 1944 


To już dzień po D-Day. Do teraz nie wiem jak udało się naszemu oddziałowi wydostać z barek desantowych i zdobyć umocnienia niemieckie. Mało komu w ten dzień udawało się uciec morderczym strzałom MG. Mimo że z trzech drużyn została tylko jedna, to nasz pluton jako jedyny na tym odcinku frontu jest w stanie wyprzeć przeciwnika z najbliższej miejscowości. Miejscowość została już pobieżnie ostrzelana przez moździerze. Musimy uderzyć jak najszybciej, by wróg nie zdążył stworzyć kolejnych umocnień. O godzinie 16 możemy się spodziewać przybycia drugiej kompanii Rangersów.

Równo w południe dowódca plutonu zrobił zbiórkę. Do miejscowości mieliśmy 600 metrów. Po krótkiej odprawie poprowadziłem oddział na rubież koordynacji. Po drodze zobaczyliśmy zniszczonego Shermana i pośpiesznie opuszczone działo PaK40. Po osiągnięciu punktu ruszyliśmy dalej na pobliskie wzgórze na zachód. Już stamtąd można było dostrzec szkielet miasta. Nie było ono małe, droga została przeorana ostrzałem moździerzowym, a pobliskie winnice zdewastowane przemarszami wojsk. Stąd miasto wyglądało spokojnie. Żadnego ruchu. Nachodziła już mnie myśl iż Niemcy opuścili to miejsce. Kaemista został na wzgórzu a reszta oddziału powoli podeszła do pierwszych zabudowań. Wtedy już nie było wątpliwości o obecności wroga w mieście. Rozległ się donośny odgłos ostrzału z BAR’u. Powoli, acz pewnie posunęliśmy się naprzód. Wroga nie było długo szukać. Być może spodziewali się natarcia, ale nie mogli zawczasu przewidzieć z której strony nadejdzie cios. Większość tak znienawidzonych przez nas stanowisk karabinów maszynowych zastawaliśmy plecami do nas. Idąc wzdłuż drogi nie mogliśmy zapomnieć od Niemcach znajdujących się po drugiej stronie drogi. Jednak oni ginęli szybko pod ostrzałem naszego kaemisty. Byliśmy już w pół drogi do skrzyżowania gdy nasz snajper zawiadomił nas o dwóch oddziałach niemieckich komandosów zmierzających w naszą stronę. Lekko cofnęliśmy się na zachód i zajęliśmy pozycje obronne. Daliśmy Niemcom kawałem podejść, a gdy dowódca dał znak, na Niemców spadł ogień krzyżowy. Było ich tak dużo że nie nadążaliśmy zmieniać magazynków. Niemiecki dowódca nie wiedział co robić. Zanim wydał rozkaz wycofania się, ostatnie szkopy kryjące się za niskim murkiem zostały dobite przez oskrzydlający oddział. W dalszej części miasta napotkaliśmy 2 wozy opancerzone, jednak nie stanowiło dla nas trudności okrążenie ich i wybicie załogi. Kiedy zbliżaliśmy się ku końcowi miasta mijała godzina 15:00. Wtem dowódca usłyszał silnik. Każdy wiedział że to nie mógł być nasz Sherman, przecież ostatni przegrał walkę z działem polowym 200 metrów stąd. Schowaliśmy się do budynków. Po pięciu minutach usłyszeliśmy ogromny łomot. Jeden z naszych wyjrzał, by obaczyć co się stało. Sztug leżał na wznak, a załoga po kolei wyczołgiwała się spod niego. Nasz bar szybko załatwił ich jedną celną serią. Nadal nie wiem z jak 25 tonowy czołg mógł w jednej chwili się wywrócić. Powoli wróciliśmy na stanowiska bojowe. Ostatni bastion niemieckiej siły padł szybko, parę minut przed godziną 16. Po zarządzeniu patroli czekamy na skrzyżowaniu miasta. Jest już prawie wieczór a po Drugiej Kompanii Rangersów ni widu, ni słychu.

 

~Kwiatkowski

 Dziękuję

Odchodzę ;)

 Nowy serwer TS3 / Arma 3

Ogłaszam oficjalnie wszem i wobec, iż posiadamy nowy serwer Team Speak 3 oraz serwer w grze Arma 3 !

 

Adres TS3: 185.49.12.165:9988

Adres serwera Arma 3: 185.49.12.165:2302 albo : mrdgaming.pl

 

 

Jeśli ktoś nie ma uprawnień na nowym TS3 niech pisze do mnie na steam.

 

 

~Partyzant

 Sobota

Wczoraj było na bogato. Iron na trójce, plus mody w tym ejs wymiatają;). Strychniny, morfiny, gobliny furczały aż miło. Pewien młody człowiek, chciał zostać mitycznym bogiem. Jednak zamiast być mitycznym, zsyłał zarazy, jak w Starym Testamencie. Dał za to pospać w stodole z widokiem na pole;). 

Tutaj daję linka do ściągnięcia, żeby z IF bawić sie na trójce.

http://play.withsix.com/arma-3/collections/ltpgCVTQUEG9mKLMBcBnWA/IF-6PDP

Kolekcję stworzył Partyzant i nie tylko to zrobił, niżej napisałem co jeszcze.

 

Mamy swój serwer !!! Jeżeli ktoś jescze nie wie. Dziękujemy Partyzant i czekamy na odpowiedniego newsa z dokładnymi namiarami .

 

 1 września 1939 roku

76 lat temu, 1 września 1939 roku, Niemcy atakują Polskę. 
Rozpoczęła się II Wojna Światowa.

Niemiecki atak na Polskę bez wypowiedzenia wojny i ogłoszenia mobilizacji rozpoczął się o godz. 4.45. Zgodnie ze zbrodniczym planem wojska niemieckie przekroczyły granice lądową Rzeczypospolitej. Zaatakowały z powietrza cały kraj i uderzyły z morza na Gdynię, Hel oraz Westerplatte.

"Kiedy przyjdą podpalić dom,
ten, w którym mieszkasz - Polskę,
kiedy rzucą przed siebie grom
kiedy runą żelaznym wojskiem
i pod drzwiami staną, i nocą
kolbami w drzwi załomocą -
ty, ze snu podnosząc skroń,
stań u drzwi, Bagnet na broń!"

 

 

~Partyzant

 Sprawiedliwości stało się zadość;)

Jak było powiedziane na początku. Ustalone przez Shocka, a przyjęte przez moją osobę. Mówię jak następuje. Każdy kto posiadł stopień wojskowy, wywalczony podczas służby w WP, tenże stopień otrzymuje z automatu w 6 PDP. Z opóźnionego automatu, stopień porucznika przeniesiony zostaje na Czesterwa, dla młodych lub wrogo nastawionych czytaj: Pana Czesława.

Awansu nie gratuluję, bo to żadna niespodzianka dla kolegi Czesława, dla młodych i wrogów czytaj: Pana Czesława.

Avatara zmieniłem.

Czesiu żyj sto lat i daj żyć innym.

Wszelkie gratulacje składamy zarówno w komentarzach, jak i pod poniższym linkiem.

http://ironfrontpolska.bnx.pl/forum/viewthread.php?forum_id=15&thread_id=278&pid=859#post_859

 Powstanie a sen o Warszawie

Zacznę nietypowo od komentarza, potem film. Na "Letnisku" spotkałem Warszawiankę, ja chłopak ze wsi, ona ze stolicy. Po paru zdaniach, przeszliśmy na temat życia w Warszawie. Powiedziała tak. "Jak nie żyłeś w Warszawie to nie wiesz". Oczywiście to zdanie wyłynęło z jej ust, po mojej tyradzie na temat Warszawa teraz, a reszta świata. Rozmowy nie dokończyliśmy. Dzisiaj wszyscy jesteśmy WARSZAWIAKAMI. Nawet typowy "Słoik", czy spadkobierca chłopa (Warszawiak teraz), co pięć dni jechał na furmance po wojnie do stolycy. Syrena zawyje, staniemy razem i popatrzymy ponad, gdzieś w niebo. Jeden z nieliczninych dni, ponad podziałami.

  Chwała Bohaterom.

 

 I po sobocie

Jak zwykle dzięki Bart za film. Misji opisywał nie będe, bo mi się dosyć szybko wirtualnie zeszło. Dokładniejszy opis, którego autorem jest równiez Bart, się narobił chłop tak więc szacun znajdziecie, na stronie poniższej, bardzo zacniej stronie.

http://www.red.orchestra.pl/forum/index.php/topic,2872.msg42175/topicseen.html?PHPSESSID=94d64853917de8f621c7922f7c5dc33d#new

 Raport po misji.

 03.07.1944
Nie mogę usnąć. Noc jest chłodna, przez cały czas męczy mnie myśl o jutrzejszym wymarszu. Tutejsi ludzie mówili o warownym zamku jakim jest Szydłów, a także o czołgach, bunkrach i innych diabelstwach. Zaczyna brakować nam paliwa, a większość żołnierzy jest niedożywiona. Od tygodnia nie widzieliśmy ciężarówki zaopatrzeniowej.
 04.07.1944 10:04
Rano zrobili nam zbiórkę. Podzielili nasz już zdziesiątkowany oddział. Zwiad pojechał na szpicy, my w halftraku, a za nami czołg i ambulans. Na emocje nie trzeba było długo czekać. Nasz zwiad dostał się pod ostrzał. Straciliśmy Kiebelwagena i ‘Partyzanta’. Pojechaliśmy do najbliższej miejscowości. Nie napotkaliśmy większego oporu. Tuż przed Szydłowem dostaliśmy raport od naszych lotników. Możemy napotkać silny opór w mieście. Na polecenie dowódcy rozstawiłem moździerz i rozpocząłem ostrzał. Teraz czekamy na dalsze rozkazy.
04.07.1944 16:41
Szturm na Szydłów poszedł nadzwyczaj dobrze, czego nie można powiedzieć o ataku  na przedmieścia. Z daleka usłyszeliśmy silniki. Czołg powoli ruszył a my zaczęliśmy rozstawiać pak40. Jak na złość wszystko zaczęło iść źle. Wpierw działo szlak trafił. Usłyszeliśmy wrzaski. Dostał dowódca i jego zastępca. Potem okazało się że km też oberwał. Powoli poruszałem się do przodu gdy usłyszeliśmy mocny strzał. Czołg wołał przez radio o ciężarówkę naprawczą. Nie zdążyliśmy i czołg spłoną. Z czołgu uratował się Zeiss i objął dowodzenie. Zostało nas czterech oraz dwa samoloty które kontynuowały nalot na miasto. Wzięliśmy granaty ppanc. i ruszyliśmy w stronę miasta. Niespodziewanie Zeiss dostał z pepeszy. Nam udało się dobiec do muru. Gdy weszliśmy do miasta nasz medyk ‘Kwiatkowski’ objął dowództwo. Zajęliśmy najbliższe budynki. Mimo iż większość miasta była zbombardowana, napotkaliśmy tam wielu wrogów. Podczas przeszukiwania osady, w bramie głównej ‘PanzerSzturm’ spotkał Rosjanina. Niestety nie udało mu się go zabić. Zostało nas dwóch. Kontynuowaliśmy przeszukiwanie wzdłuż muru w kierunku wschodniej bramy. W tym czasie nasi lotnicy ‘Senti’ i ‘Szajbus’ dołączyli do naszego oddziału. Północno zachodnia część miasta została oczyszczona bez szkód. Po oczyszczeniu miasta i jego obrzeży wróciliśmy się do zniszczonego czołgu. Musieliśmy jeszcze zająć Kurozweki. Wzięliśmy sdkfz-eta o ciężarówkę amunicyjną. Senti przeprowadził nas przez niewielkie pole minowe. Gdy dojeżdżaliśmy do lasów pod Kurozwekami dostaliśmy się pod ostrzał z Karabinu maszynowego, o dziwo niemieckiego. Ostrzał był niecelny i w większości byliśmy zasłonięci drzewami. Szybko zjechaliśmy do rogu po prawej stronie drogi. Jako że znaleźliśmy się w dolince, mieliśmy czas rozstawić moździerz. W pewniej chwili zauważyliśmy radziecki transporter ukryty na obrzeżach lasu. Wyglądało na to że nas nie zauważyli. Określiliśmy odległość, rozstawiliśmy sdkfz i rozpoczęliśmy ostrzał. Po transporterze nie było co zbierać gdy dostał dwa pociski z moździerza. Działać musieliśmy szybko, narobiliśmy dużo zamieszania. Senti zauważył przez lornetkę bunkier z działem, rosyjskich żołnierzy, plotkę oraz Rosjanina za Mg42. Pojechaliśmy lewą flanką. Senti kierował ostrzałem szajbusa. Po drodze napotkaliśmy jednego Rosjanina który niedługo po wkręceniu się w koła był cicho. Na miejscu dobiliśmy ostatniego Rosjanina który przeżył. Byliśmy wyżej niż Kurozweki więc rozstawiliśmy stacjonarne mg42 a szajbus wypruł ostatnie pociski z ciężarówki amunicyjnej w miasto. Po długim ostrzale podjechaliśmy na niewielką odległość do miasta. Szajbus spostrzegł t-34-85 i szybko nas ostrzegł. Wysiedliśmy z wozu i powoli podeszliśmy do czołgu. W mieście nie zauważyliśmy żadnych żywych Rosjan. Czołg na pewno był sprawny. Okrążyliśmy go. Po chwili namysły pierwszy Senti rozpoczął rzucanie granatów ppanc. Czołg szybko spostrzegł wybuchy i filował teren w poszukiwaniu wrogów. Drugi rzucałem ja. Nieomal zniszczyłem czołg gdy strzelił on w Sentiego. Rzuciłem swój ostatni granat. Czołg zaczął płonąć. Czuć było spaleniznę i krzyki Rosjan. Medyk podbiegł do Sentiego. Przygniótł go ciężki płot, a pocisk rozerwał mu nogę. We trzech przeszukaliśmy okolicę w poszukiwaniu żywych Rosjan. Takowych nie znaleźliśmy. Pojechaliśmy już prostą drogą do miejsca, gdzie miał być rozstawiony nasz obóz. W sdkfz skończyło się paliwo. Poruszaliśmy się dalej ciężarówką amunicyjną. Nagle stanęliśmy. Medyk zauważył radzieckiego IS’a. Powoli podeszliśmy do niego. Czołg miał zniszczony silnik. W pewnym Momocie Szajbus zauważył duży plecak. Najwyraźniej postanowił sprawdzić co jest w środku gdy usłyszałem wybuch. Byłe za czołgiem więc odłamki mnie tylko musnęły. Gdy wychyliłem się zza czołgu zobaczyłem ciała moich towarzyszy. Obaj byli martwi. Bezsilnie udałem się w stronę ciężarówki i jak najszybciej odjechałem z tego miejsca. Ściemnia się. Mam nadzieje iż transport przyjedzie szybko. Przymieram tutaj z głodu.

 

~Kwiatkowki i DziusteK

Strona 2 z 26 < 1 2 3 4 5 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

DziusteK
08/08/2017 07:49
Po co plemiona germańskie przychodzą do plemion polskich? Polanie

AS
29/12/2016 11:53
Stare chińskie przysłowie :Lepiej przy piwie myśleć o żonie, niż przy żonie myśleć o piwie.

AS
23/12/2016 11:32
Kiedy czyta się skład niektórych produktów, to modlitwa "przed jedzeniem" nabiera prawdziwego sensu.

AS
01/06/2016 15:18
Heniek spod sklepu nie widział nic złego w piciu denaturatu, a teraz już tylko nie widzi

AS
25/05/2016 11:03
Panie doktorze, strasznie boli mnie wątroba. Pije pan? Piję, ale nie pomaga.

Archiwum
Grupy Steam
__________________________ * Grupa 6 PDP
steamcommunity.com/groups/IFL44PL
__________________________ * Polska społeczność IFA3
steamcommunity.com/groups/IFL44PL

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie